• وضعیت بازار
  • باز
  • شاخص کل
  • 98،002
   219.33
  • ارزش بازار
  • 3،911،819 میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • 2018-02-12 10:22
نمایش محتوا
 

صندوق سرمایه گذاری مشترک ذوب آهن اصفهان

(در سهام ، اندازه کوچک و با پرداخت سود  )

با مجوز سازمان بورس و اوراق‌بهادار

 

اطلاعات کلی صندوق سرمايه گذاري مشترک ذوب آهن

 

صندوق سرمايه گذاري مشترک ذوب آهن در تاریخ ٠٣/١٢/١٣٩٢ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤ ، فعالیت خودرا آغاز کرد. این صندوق با شماره١١٢٦٨ نزد سبا به ثبت رسیده است. عملکرد این   صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد  الزامات فعالیت صندوق میتوانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند.  برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته صندوق نیز می توانید به بخش بازدهی ،خالص ارزش دارائیها و نمودارهای این تارنما مراجعه کنید.

 

مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

 

1.    پرداخت های دوره ای به سرمایه گذاران :مقطع زمانی تقسیم سود سالانه است .سود قابل تقسیم برابر با مجموع 18 درصد از ارزش مبنای واحد های سرمایه گذاری در پایان دوره تقسیم سود به علاوه سود های سهام تحت تملک صندوق که طی دوره تقسیم سود نقدا دریافت شده اند. لازم به ذکر است تقسیم سود منوط به این است که قیمت هر واحد صندوق از 1،000،000 ریال کمتر نباشد.

  2.    مدیریت حرفه‌ای با برخورداری از پشتوانه کارشناسی: صندوق‌های سرمایه گذاری با بهره‌گیری از مدیران حرفه‌ای که توانایی تحلیل بازارهای سرمایه در ابعاد مختلف را دارند، عمدتاً موفق به کسب بازده مناسب و قابل توجه می‌گردند.

 

3.     تنوع،انعطاف‌پذیری و کنترل ریسک سرمایه‌گذاری: با افزایش تنوع در سرمایه‌گذاری می‌توان خطر سرمایه‌گذاری را کاهش داد و کاهش قیمت یک سهم را با افزایش در قیمت سایر اوراق بهادار جبران کرد. معمولاً سبد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ حاوی ده‌ها سهم یا اوراق مشارکت متنوع است تا خطر سرمایه‌گذاری به حداقل برسد. علاوه بر این طبق قوانین، این قبیل صندوق‌ها مجاز به سرمایه‌گذاری محدود در هر شرکت می‌باشند. بنابراین پرتفوی حاصله دارای ترکیب متنوع و ریسک پایین است.

 
 
 
 
 

4.       نقدشوندگی عالی: به دلیل وجود رکن ضامن نقد‌شوندگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهند که در سریعترین زمان ممکن واحدهای سرمایه‌گذاری خود را تبدبل به پول نقد کنند و برای ابطال واحدها و دریافت وجه حاصله با هیچ مشکلی مواجه نشوند.  

5.      شفافیت و اطلاع‌رسانی سریع: نحوه طراحی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به گونه‌ای است که قیمت ورقه‌های سرمایه‌گذاری نشان‌دهندة عملکرد مدیر صندوق می‌باشد. قیمت مزبور که نشان‌دهندة ارزش خالص دارایی‌های صندوق می‌باشد، روزانه در سایت صندوق منعکس می‌گردد.

 

6.     انگیزه مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری: با توجه به ساختار طراحی شدة صندوق‌هاي سرمایه‌گذاري مشترك در سهام و ارتباط مستقیم بین رشد ارزش دارایی‌هاي صندوق و منتفع شدن مدیر و سایر ارکان صندوق، قابل پیش‌بینی است که مدیر انگیزة کافی براي تشکیل بهترین ترکیب سبد سرمایه‌گذاري را داشته، تلاش نماید تا خالص ارزش دارایی‌هاي صندوق را به حداکثر ممکن رساند.

 

7.     صرفه‌جویی نسبت به مقیاس : طبیعی است که یک سرمایه‌گذار به تنهایی امکان پرداخت هزینه‌هاي مشاوره یا استفاده از نرم افزارهاي مختلف اطلاع‌رسانی و تحلیلگري را نخواهد داشت ولی با کنار هم قرار گرفتن سرمایه‌هاي عموم سرمایه‌گذاران، امکان استفاده از مزایاي این چنین فراهم خواهد شد.

با تاکید بر این مطلب که سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، می تواند هم منتهی به تحصیل سود و هم منتج به تقبل زیان، برای سرمایه‌گذاران گردد.

 

صندوق در دارایی های زیر سرمایه گذاری می کند:

حق تقدم خرید سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

اوراق مشارکت       

 

ارکان صندوق

مدیر صندوق :
كارگزاري بانك ملي ايران
متولی صندوق :
مشاور سرمايه گذاري نيكي گستر
ضامن نقد شوندگی :          
كارگزاري بانك ملي ايران
ضامن سودآوری  :
    ندارد
مدیر سرمایه گذاری :
   مژگان ارجمند وکيل آبادي
حسابرس :

موسسه حسابرسي وخدمات مديريت دايا رهيافت

 

آدرس سایت صندوق: 

www.esmf.ir