• وضعیت بازار
  • باز
  • شاخص کل
  • 98،002
   219.33
  • ارزش بازار
  • 3،911،819 میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • 2018-02-12 10:22
نقشه سایت
نمایش محتوا

 

صندوق سرمایه گذاری مشترک کارگزاری بانک ملی ایران

(در سهام و اندازه کوچک)

با مجوز سازمان بورس و اوراق‌بهادار

 

  اطلاعات کلی صندوق

صندوق سرمايه ‌گذاري مشترك كارگزاري بانك ملي ايران در تاریخ ١٩/٠١/١٣٨٧   با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤ ، فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره١٠٥٩٦ نزد سبا به ثبت رسیده است. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق میتوانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند. برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته صندوق نیز می توانید به بخش بازدهی ،خالص ارزش دارائیها و نمودارهای این تارنما مراجعه کنید.

 

مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

 

  1.   مدیریت حرفه‌ای با برخورداری از پشتوانه کارشناسی: صندوق‌های سرمایه گذاری با بهره‌گیری از مدیران حرفه‌ای که توانایی تحلیل بازارهای سرمایه در ابعاد مختلف را دارند، عمدتاً موفق به کسب بازده مناسب و قابل توجه می‌گردند.

 

2.  تنوع،انعطاف‌پذیری و کنترل ریسک سرمایه‌گذاری: با افزایش تنوع در سرمایه‌گذاری می‌توان خطر سرمایه‌گذاری را کاهش داد و کاهش قیمت یک سهم را با افزایش در قیمت سایر اوراق بهادار جبران کرد. معمولاً سبد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ حاوی ده‌ها سهم یا اوراق مشارکت متنوع است تا خطر سرمایه‌گذاری به حداقل برسد. علاوه بر این طبق قوانین، این قبیل صندوق‌ها مجاز به سرمایه‌گذاری محدود در هر شرکت می‌باشند. بنابراین پرتفوی حاصله دارای ترکیب متنوع و ریسک پایین است.

 
 
 
 
 
 

3  .  نقدشوندگی عالی: به دلیل وجود رکن ضامن نقد‌شوندگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهند که در سریعترین زمان ممکن واحدهای سرمایه‌گذاری خود را تبدبل به پول نقد کنند و برای ابطال واحدها و دریافت وجه حاصله با هیچ مشکلی مواجه نشوند.

  

4.    شفافیت و اطلاع‌رسانی سریع: نحوه طراحی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به گونه‌ای است که قیمت ورقه‌های سرمایه‌گذاری نشان‌دهندة عملکرد مدیر صندوق می‌باشد. قیمت مزبور که نشان‌دهندة ارزش خالص دارایی‌های صندوق می‌باشد، روزانه در سایت صندوق منعکس می‌گردد.

 

5.  انگیزه مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری: با توجه به ساختار طراحی شدة صندوق‌هاي سرمایه‌گذاري مشترك در سهام و ارتباط مستقیم بین رشد ارزش دارایی‌هاي صندوق و منتفع شدن مدیر و سایر ارکان صندوق، قابل پیش‌بینی است که مدیر انگیزة کافی براي تشکیل بهترین ترکیب سبد سرمایه‌گذاري را داشته، تلاش نماید تا خالص ارزش دارایی‌هاي صندوق را به حداکثر ممکن رساند.

 

6.   صرفه‌جویی نسبت به مقیاس : طبیعی است که یک سرمایه‌گذار به تنهایی امکان پرداخت هزینه‌هاي مشاوره یا استفاده از نرم افزارهاي مختلف اطلاع‌رسانی و تحلیلگري را نخواهد داشت ولی با کنار هم قرار گرفتن سرمایه‌هاي عموم سرمایه‌گذاران، امکان استفاده از مزایاي این چنین فراهم خواهد شد.

 

با تاکید بر این مطلب که سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، می تواند هم منتهی به تحصیل سود و هم منتج به تقبل زیان، برای سرمایه‌گذاران گردد.

صندوق در دارایی های زیر سرمایه گذاری می کند:

حق تقدم خرید سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

اوراق مشارکت
 

ارکان صندوق

مدیر صندوق :

كارگزاري بانك ملي ايران

متولی صندوق :

موسسه حسابرسی فریوران

ضامن نقد شوندگی :          

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی

ضامن سودآوری  :

    ندارد

مدیران سرمایه گذاری :

   مژگان ارجمند وکيل آبادي

حسابرس :

موسسه حسابرسي آرمان راهبرد
 

آدرس سایت صندوق: 

 

www.bmimf.com